Aktualności

Wakacje w muzeum


Wakacje w Muzeum

W każdy czwartek w lipcu i sierpniu w godz. 11.00-11.45 zapraszamy dzieci na bezpłatne zajęcia. Zbiórka w holu muzealnym o 11.00.
  • 5 lipca: „Nie taki wilk straszny i inne zwierzęta” , zajęcia dla dzieci młodszych , realizowane w dziale przyrodniczym MZZ, w ich trakcie dzieci poznają zwyczaje wilczej rodziny, ciekawostki z życia tych pięknych drapieżników oraz zastanowią się , dlaczego wilk, który występuje w bajkach i porzekadłach jest taki straszny.

  • 12 lipca: „ Herb i patron Mławy” , zajęcia dla dzieci, na których w wigilię urodzin Mławy dzieci poznają historię miasta, herbu oraz żywot św. Wojciecha” (możliwy spacer z opiekunami , pod pomnik patrona miasta na zakończenie zajęć))

  • 19 lipca: Mława wczoraj… Podczas zajęć dla dzieci wykorzystane zostaną stare pocztówki prezentujące wielkomiejską urodę Mławy –miasta pogranicza.

  • 26 lipca: Starożytność , zajęcia w dziale archeologicznym MZZ

  • 2 sierpnia: Wojciech Piechowski w anegdocie , zajęcia w dziale sztuka, podczas których dzieci poznają wiele ciekawych historii z młodości artysty żyjącego na przełomie XIX i XX w. oraz jego twórczość.

  • 9 sierpnia Ptaki Polski , zajęcia w dziale przyrodniczym prowadzone w oparciu o zbiory, z wykorzystaniem przewodnika multimedialnego, który umożliwia odsłuchanie głosów ptaków. Dzieci będą śledzić różnice w przystosowaniach do życia wybranych gatunków, w zależności od zamieszkiwanego środowiska.

  • 16 sierpnia: Skamieliny. Prahistoryczna wycieczka, podczas której uczestnicy spotkają słonia leśnego, żyjącego 100 000lat temu oraz skamieliny pamiętające czasy dinozaurów. Skamielinom będzie można przyjrzeć się „uzbrojonym” okiem.

  • 23 sierpnia: Wojownicy i elegantki , zajęcia będą realizowane na ekspozycjach stałych, podczas nich dzieci poznają elementy uzbrojenia wojowników oraz przyjrzą sie również dawnej biżuterii. Działania w oparciu o zgromadzone w działach zabytki.

  • 30 sierpnia: Bitwa pod Mławą 1939r. , zajęcia w dziale historycznym przybliżające dzieciom bohaterów wydarzeń z Września 1939r. Na ekspozycji prezentowane są mundury żołnierzy ,odznaki pułkowe, ordery i odznaczenia, elementy uzbrojenia i ekwipunku oraz wiele innych bardzo ciekawych zabytków, które pomogą dzieciom lepiej wyobrazić sobie tamte dni.

Data dodania: 29.06.2012, 12:16glowna aktualnosci kontakt