Powrót do wszystkich aktualności

#1918+ Wystawa w parku miejskim

To nowe przedsięwzięcie Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Wystawę przy okazji spaceru w miejskim zieleńcu będzie można oglądać do końca czerwca.

Wystawa przedstawia sylwetki osób, które urodziły się i wychowały w Mławie, a ich dokonania artystyczne lub naukowe są znane w kraju i za granicą. Wśród prezentowanych postaci znaleźli się naukowcy: Anna Tomaszewicz-Dobrska i Tadeusz Korzybski oraz artyści: Tekla Bądarzewska, Hanna Rudzka-Cybisowa, Sara Lipska, Józef Opatoszu i Józef Skrobiński. Na planszach można zobaczyć postaci oraz ciekawe elementy nawiązujące do życia i twórczości prezentowanych słynnych mławian. Wystawę uzupełnia plansza, na której znajdują się krótkie biogramy prezentowanych osób.

– Na plakatach można odnaleźć wiele elementów metaforycznych, ukrytych znaczeń. Trzeba dobrze znać życie i działalność tych osób, aby te motywy odkryć – mówi Barbara Zborowska, dyrektor MZZ.

Wystawa #1918+ została zrealizowana dzięki grantowi Fundacji Santander, który muzeum zdobyło w ramach konkursu ,,Tu mieszkam, tu zmieniam”. Wystawę można oglądać do końca czerwca.

 

Skip to content