83. rocznica bitwy pod Mławą

W ramach pikniku historycznego zorganizowanego z okazji  83. rocznicy bitwy pod Mławą Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej przygotowało atrakcje dla dzieci.

W tym roku pamięć Obrońców Mławy została uczczona w nowej formule, był rajd  rowerowy i marsz inaugurujące Mławski Szlak Turystyczny, koncerty, kino plenerowe i piknik historyczny.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej przygotowało warsztaty, głównie dla dzieci i młodzieży, ale jak się okazało, dorośli też chętnie w nich uczestniczyli. Do wykonania z papierowego szablonu była czapka żołnierska – rogatywka. Kto sprostał temu zadaniu, mógł liczyć na własny portret, naszkicowany przez Zdzisława Kruszyńskiego.

Na drugim stanowisku można było wykonać wojskowe znaki tożsamości, ryjąc swoje dane na metalowych płytkach. Elementy wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego w 1939 r. i współczesne były prezentowane w trakcie kolejnych warsztatów.

Piknik historyczny odbył się w sobotę, 27 sierpnia 2022 r.