85. rocznica bitwy pod Mławą – Muzeum zaprasza

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza na przygotowane wydarzenia, wpisujące się w miejskie uroczystości związane z wybuchem drugiej wojny światowej i bitwą pod Mławą.

W ramach obchodów w sobotę, 31 sierpnia 2024 r. od godz. 9.00 do 16.00 można bezpłatnie zwiedzać wystawę stałą „Bitwa po Mławą”. O godz. 11.00 zaplanowano otwarcie wystawy fotografii „Rekonstrukcja w moim obiektywie”, natomiast o godz. 13.00 będzie miała miejsce promocja publikacji „Pozycja mławska 1939. Dziękuję Ci kochanie za listy”.

Na marsz śladem fortyfikacji polowych z 1939 r. organizatorzy: Stowarzyszenie Mława – miasto zabytkowe, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie oraz Nadleśnictwo Dwukoły zapraszają w niedzielę, 1 września 2024 r. ok. godz. 14. – po oficjalnych uroczystościach w mauzoleum w Uniszkach Zawadzkich. Stamtąd uczestnicy wyruszą w 3-kilometrową trasę do zagrody żubrów w Krajewie.