Dni Mławy – pokaz sokolnictwa i teatr ognia

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie przygotowało wyjątkowo widowiskowe wydarzenia w ramach obchodów Dni Mławy.

W niedzielę, 10 lipca 2022 r. od godz. 12:00 do 18:00 zaprasza do parku miejskiego na pokazy sokolnictwa. Będzie można obejrzeć ptaki drapieżna i zapoznać się z działalnością oraz umiejętnościami grupy. Od 2011 r. sokolnictwo jest  na Światowej Liście  Niematerialnego Dziedzictwa Kultury UNESCO, a w 2015 roku „Sokolnictwo żywa tradycja” zostało wpisane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Polski.

O godz. 22:00, również w parku, Muzeum zaprasza do obejrzenia Teatru ognia Enigma. Będzie to wyjątkowa podróż do krainy ognia, pirotechniki scenicznej, niesamowitych układów choreograficznych, barwnych strojów, magicznych rekwizytów ogniowych oraz innych niespodzianek.