Dzień Dziecka z muzeum

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. w mławskim Parku Miejskim został zorganizowany Dzień Dziecka. Muzeum także zaprosiło najmłodszych do zabawy.

Pod okiem pracowników MZZ dzieci, a często także ich rodzice lub dziadkowie podejmowali się różnych zadań.

Duże zainteresowanie wzbudzało poszukiwanie skarbów. Dzieci za pomocą detektora mogły namierzyć metalowy przedmiot, a później go odkopać. Jeśli miały szczęście, trafiały na „złote” monety lub pamiątkowe medale. Znaleziska zabierały do domu.

Amatorzy zajęć plastycznych tworzyli miniatury artystyczne na kartkach pocztowych. Temat mogli wybrać sami, inspirując się otoczeniem, czyli przyrodą w parku. Powstało wiele ciekawych obrazków.

Mali przyrodnicy otrzymywali mapy parku i ruszali w teren. Ich zadaniem było odnalezienie i rozpoznanie wybranych gatunków drzew.

Udział we wszystkich zabawach nagradzany był słodkościami, dodatkowo młodzi plastycy otrzymywali certyfikaty artysty-miniaturzysty, a przyrodnicy – certyfikaty młodego dendrologa.