Eksperymentalna wystawa w muzeum pobudza zmysły

W środę, 23 stycznia została otwarta wystawa ,,Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum”, wypożyczona z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta Mława z Wiceburmistrz Janiną Budzichowską na czele, Lech Prejs – Przewodniczący Rady Miasta Mława oraz młodzież z tutejszego I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 4.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej Barbara Zaborowska, witając przybyłych gości. O samej ekspozycji opowiedzieli jej twórcy: dr Beata Nessel- Łukasik i Janusz Byszewski.

Wystawa składa się z 8 sytuacji, z którymi są związane działania dotyczące dwóch wątków: ,,rozmowy o mnie” i „rozmowy o muzeum”. Sytuacje to: Patrzę, Słucham, Piszę, Czuję, Jestem, Szukam, Konstruuję. Wystawa jest tak zaprojektowana, aby zwiedzający mógł sam zadecydować, co chce zobaczyć, od którego stanowiska zacząć zwiedzanie.

– Są miejsca do wypełniania przez publiczność, ale wypełniania nie tylko słowami i nie tylko myślami, ale też marzeniami, czy na przykład inspirowani zapachami tworzymy pewne formy przestrzenne. Wystawa jest wielozmysłowa, aktywna, wciągająca i zachęcająca do działania – opowiadał Janusz Byszewski.

Wystawa będzie dostępna do końca lutego.