Powrót do wszystkich aktualności

Ferie w muzeum

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej przygotowało ofertę na ferie dla dzieci. Będą to trzy rodzaje zajęć związanych z ekspozycją „Szopki krakowskie z Muzeum Etnograficznego w Krakowie”.

1. „Legendy polskie w szopkach krakowskich” to zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, które zaplanowano na wtorki 11 i 18 lutego oraz czwartki 13 i 20 lutego. Będę omawiane legendy: O smoku wawelskim, Hejnale z wieży mariackiej, Lajkoniku i Mistrzu Twardowskim. Każda zostanie opracowana na kolejnych zajęciach w formie zestawu plansz, przygotowanych przez uczestników warsztatów. Zajęcia zakończy prezentacja legendy w teatrzyku pudełkowym.

2. „Szopka krakowska” to warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-7 lat (środy 12 i 19 lutego). Podczas spotkania dzieci wypełnią kolorami i postaciami wielosegmentowy, wcześniej przygotowany schemat szopki krakowskiej.

3. „I Ty możesz być szopkarzem” to warsztaty dla przyszłych szopkarzy, odbędą się w soboty 15 i 22 lutego. Na wystawie czasowej „Szopki krakowskie z Muzeum Etnograficznego w Krakowie” zostanie omówione, jakie niezbędne elementy powinna zawierać szopka, jak przygotować projekt i gdzie szukać inspiracji, żeby stworzyć Najpiękniejszą Szopkę Mławską. W części warsztatowej powstaną indywidualne projekty.

Zajęcia będą trwały od godz. 11:00 do godz. 12:30 (zbiórka w holu muzealnym o 10:55). Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 23 654 33 48).

 

 

Skip to content