III Ogólnopolskie Seminarium Edukacyjne „Wojna – Pamięć – Dialog”

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza Edukatorów, Muzealników i Nauczycieli przedmiotów humanistycznych na III Ogólnopolskie Seminarium Edukacyjne „Wojna – Pamięć – Dialog”.

Seminarium odbędzie się w dn. 7-9 października 2022 r. Rekrutacja potrwa do 31 sierpnia 2022 r. Ankieta rekrutacyjna znajduje się pod linkiem:  https://forms.office.com/r/3t8t93taSX

KONTAKT:
seminarium@muzeum.mlawa.pl

Podczas seminarium uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat jednej z ważniejszych bitew obronnych kampanii polskiej 1939 roku.
Muzeum zaprosi do wspólnej wędrówki szlakiem umocnień pozycji mławskiej w oparciu
o historyczne mapy z czasów II wojny światowej. Uczestnicy będą zgłębiać tajemnice plecaka żołnierzy września 1939, będą mieli także możliwość pracy w oparciu o materiały źródłowe, które znajdują się w Muzeum. W trakcie podróży studyjnej wspólnie prześledzą losy obrońców Mławy oraz ludności cywilnej po kapitulacji. Będą zastanawiać się nad funkcjonowaniem miejsc pamięci poświęconych wszystkim żołnierzom II wojny światowej.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Mława, patronatem medialnym – Radio 7.