Kolejna muzealna wystawa w parku – Podwórko/39

„Podwórko /39” to wystawa plenerowa zorganizowana przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, którą można oglądać w głównej alei parku miejskiego.

Wystawa składa się z ośmiu plansz, przedstawiających portrety dzieci na tle zrujnowanej Mławy. Wnikliwy obserwator z pewnością dostrzeże tu nawiązania do świata zabaw, w którym dzieci czasu wojny zamiast klockami bawiły się na gruzach.

Zburzony świat beztroskiego dzieciństwa i jego ofiary – to motyw przewodni wystawy.

Do przygotowania wystawy wykorzystano fotografie Mławy i jej najmłodszych mieszkańców z okresu okupacji niemieckiej. Fotografie pochodzą ze zbiorów Lecha Prejsa.

„Podwórko/39” jest uzupełnieniem wystawy czasowej – „Z wolności zabrany od swojej dziewczyny”, poświęconej żołnierzom, którzy zginęli podczas obrony pozycji mławskiej. Wystawę w parku będzie można oglądać do końca października 2019 r.