Modernizacja wystawy „Bitwa pod Mławą”

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie jest w trakcie przygotowań do modernizacji wystawy stałej, historycznej – „Bitwa pod Mławą”. Projekt wystartował na początku czerwca.

Wystawa „Bitwa pod Mławą” zostanie otwarta pod koniec grudnia. Będzie poświęcona jednej z pierwszych i najważniejszych bitew obronnych Polski w czasie II wojny światowej, bitwie, w czasie której od 1 do 4 września 1939 r. obrońcy Mławy niestrudzenie i bohatersko stawiali opór siłom wroga.

W ramach projektu stała ekspozycja historyczna Muzeum zostanie unowocześniona, przestrzeń wystawiennicza zyska atrakcyjną scenografię, wykorzystującą nowatorskie rozwiązania aranżacyjne dopełnione elementami multimedialnymi. Narracja zostanie zbudowana wokół historii rozgrywającej się na przestrzeni kilku miesięcy – od lipca do września 1939 r.

Głównym celem jest prezentacja zbiorów Muzeum w postaci dostępnej oraz ciekawej wystawy, przypominającej mieszkańcom miasta i okolic o ważnych dla nich wydarzeniach. W zmodernizowanej galerii zostaną wyeksponowane wybrane obiekty, prezentowane dotychczas w ramach wystawy stałej, wystawy czasowej „Z wolności zabrany od swojej dziewczyny” oraz kilka z muzealnego magazynu, w tym m.in. militaria, zdjęcia, dokumenty i mapy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu „Wspieranie działań muzealnych”.