Muzeum otrzymało grant na wystawę

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej znalazło się wśród 110 instytucji i stowarzyszeń, które zostały beneficjentami programu „Patriotyzm jutra”.

Pieniądze w kwocie 42 tys. zł zostaną przeznaczone na wystawę czasową „1920. Mława i mławianie w obliczu zagrożenia bolszewickiego”.

Dofinansowania w programie „Patriotyzm jutra” po raz dwunasty przyznało Muzeum Historii Polski. Zespół Sterujący zdecydował w trybie konkursowym o przyznaniu dotacji na realizację 110 projektów.

Dotacjami wsparto realizację różnorodnych działań m.in. warsztatów edukacyjnych, gier planszowych, wystaw, wydawnictw książkowych oraz innych działań aktywizujących społeczności lokalne. Są wśród nich zarówno projekty lokalne, obejmujące zasięgiem jedną miejscowość lub gminę, jak i działania ogólnopolskie. Wszystkie one odznaczają się nieszablonowym podejściem do tematu, stymulują aktywność uczestników, a w ich realizację zaangażowani są specjaliści oraz doświadczeni animatorzy.

Projekty w programie „Patriotyzm Jutra” w 2020 roku oceniane były przez Zespół Sterujący w składzie:

– Anna Piekarska, Zastępca Dyrektora Muzeum (przewodniczący)

– prof. Jolanta Choińska-Mika, Uniwersytet Warszawski

– Anna Czyżewska, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna

– dr hab. Rafał Wiśniewski, Narodowe Centrum Kultury

– dr Marcin Komosa, Departament Dziedzictwa Kulturowego MKiDN

– Mateusz Powązka, Gabinet Polityczny Ministra, MKiDN

– dr Paweł Ukielski, Muzeum Powstania Warszawskiego

– prof. Michał Kopczyński, Muzeum Historii Polski, Uniwersytet Warszawski

– dr Joanna Kubicka, Uniwersytet Warszawski

– Adam Hlebowicz, Instytut Pamięci Narodowej

– dr hab. Andrzej Korytko, Polskie Towarzystwo Historyczne

– dr hab. Paweł Skibiński, Uniwersytet Warszawski

– Jan Kowalski, Biuro Programu Niepodległa.