Wieczór autorski Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia

Zapraszamy 21 marca 2021 r. (niedziela) o godz. 16:00 na spotkanie online – wieczór autorski Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia, połączony z promocją tomiku poezji „Piwnica Mozarta”.
Wystąpią: Maria Balicka, uczennica II klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Mławie (recytacja) oraz Jerzy Michał Tyczyński (fortepian).
Jarosław Trześniewski–Kwiecień – ur. 27.01.1961 w Mławie, sędzia w stanie spoczynku, poeta, eseista i publicysta. Wydał 6 tomików poetyckich: „ W stronę Beethovena” (1998), „ Pomarańczowy zeszyt” (2003) „Casus mixtus”(2009), „Sonaty i repertoria ”(Zeszyty Poetyckie, Gniezno, 2014), „nadejście”(Fundacja Duży Format, Warszawa, 2016), „Piwnica Mozarta” (Fundacja Duży Format, Warszawa, 2020). Mieszka w Mławie.
Michał Jerzy Tyczyński – pianista, ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako solista miał okazję występować i prezentować swoje umiejętności na takich wydarzeniach kulturalnych, jak: Koncert kameralny na Zamku w Kętrzynie, Koncert podczas XXXII Wieczorów Muzycznych w Bazylice w św. Lipce, Muzyka Chopina na przedprożach gdańskich kamienic, Recital w Parku Centralnym w Olsztynie, Recital Chopinowski w ramach Dni Kultury Polskiej w Kaliningradzie, Koncert w Muskiverein w Wiedniu, Koncerty w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Recital w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Recital podczas uroczystości z okazji 20-lecia partnerstwa miast Olsztyna i Chateauroux, Cykl Koncertów Kameralnych na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w 100-lecie odzyskania Niepodległości, aktywnie uczetsniczył w obchodach Roku Moniuszkowskiego. Jest organizatorem Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie. Do jego zainteresowań należy również poezja. Należy do Gdańskiego Klubu Poetów, a ponadto od wielu lat współpracuje ze Związkiem Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.
Link do fanpage’u Muzeum, gdzie będzie prowadzona transmisja wideo na żywo –  https://www.facebook.com/muzeumziemizawkrzenskiej