Na zakończenie Dni Mławy – sokolnicy i teatr ognia

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w ramach tegorocznych obchodów urodzin miasta zaprosiło Grupę sokolniczą Rabiec oraz Teatr ognia Enigma.

W niedzielę 10 lipca 2022 r. w parku miejskim swój namiot rozłożyli sokolnicy.  Od godz. 12:00 do 18:00 można było podziwić m.in. sokoła wędrownego, pustułkę, raroga czy myszołowa. Ich opiekunowie chętnie odpowiadali na pytania licznie zgromadzonych i opowiadali o sokolnictwie, czyli sztuce układania ptaków drapieżnych i łowach przy ich użyciu, o zwyczajach ptaków oraz ich pracy. Niektóre pracują, na przykład na lotniskach, gdzie płoszą króliki, lisy i gromady innych ptaków, stwarzających niebezpieczeństwo podczas manewrów samolotów. Pokaz główny odbył się o godz. 14:00 na estradzie, natomiast loty ptaków w głównej alei parkowej.

O godz. 22:00 porywający pokaz dał Teatr Ognia Enigma. Artyści zabrali widzów do krainy ognia i dymu, pirotechniki scenicznej, układów choreograficznych i magicznych rekwizytów ogniowych. Widowisko efektowanie zamknęło Dni Mławy 2022.