Powrót do wszystkich aktualności

Najbliższą sobotę zarezerwuj dla muzeum

Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej „Śladami mławskiego rzemiosła”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa we współpracy z mławskim szczepem „Sumatra” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy młodzież od 11 do 16 roku życia. Spotykamy się w najbliższą sobotę tj. 7 września 2019 roku, o godzinie 11:00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w parku miejskim, skąd rozpoczniemy naszą grę.

Zasady gry:

1. Zgłoszenia uczestników oraz grup maksymalnie 5-osobowych, a minimalnie 3-osobowych przyjmowane są tuż przed rozpoczęciem gry, pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Mile widziane jest zgłoszenie swojej grupy znajomych jeszcze przed rozpoczęciem gry.

2. Każda grupa otrzyma od organizatora mapę trasy gry z zaznaczonymi stanowiskami, na których trzeba będzie wykonać pewne zadania (teoretyczno-praktyczne) związane z tematyką gry, czyli mławskim rzemiosłem.

3. Stojący na stanowiskach harcerki i harcerze będą przyznawać punkty za każde przewidziane zadanie. Suma zdobytych punktów ze wszystkich stanowisk decyduje o wygranej.

4. Udział w grze jest bezpłatny. Organizatorzy liczą na kreatywność i dobrą zabawę.

5. Dla zwycięskiej drużyny są przewidziane nagrody!!!

Tego samego dnia od godz. 11 muzeum zaprasza także na kuratorskie zwiedzanie wystawy „Z wolności zabrany od swojej dziewczyny”, poświęconej żołnierzom, którzy walczyli na linii obrony mławskiej 1-4 września 1939 r. Pamiątki po poległych, wydobyte podczas ekshumacji w 1940 r., ujrzały światło dzienne po raz pierwszy.

Skip to content