Powrót do wszystkich aktualności

Zaproszenie na piknik archeologiczny

W sobotę, 19 czerwca 2021r. w godz. 10:00 – 15:00 w parku miejskim odbędzie się Piknik Archeologiczny, zorganizowany przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie w ramach Europejskich Dni Archeologii.

Podczas pikniku dla dzieci i młodzieży zaplanowano warsztaty: pracowania archeologa, opisywanie zabytków, sklejanie ceramiki, modele wykopu, zabytki i rekonstrukcje oraz stratygrafia.

Uczestnicy dowiedzą, jak wyjątkową i niezwykle interesującą nauką jest archeologia oraz poznają tajniki pracy archeologa. Wykopywanie, czyszczenie, konserwowanie i dokumentowanie – każda z tych czynności wymaga innych specjalistycznych przedmiotów. Odwiedzając stanowiska, będzie można poznać je wszystkie i usłyszeć o różnych technikach pracy na wykopaliskach. Na tym praca archeologa się nie kończy, odkryte artefakty trzeba opisać. Tego również nauczą się uczestnicy warsztatów. A także składania w całość uszkodzonych zabytków. W trakcie pokazu z wykorzystaniem płonącego modelu zobaczą, jak powstają różne nawarstwienia i co na ich postawie archeolodzy mogą powiedzieć o życiu ludzi w najdawniejszych czasach.

Wydarzenia, zorganizowane w ramach Europejskich Dni Archeologii, patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Mława, patronatem Narodowy Instytut Dziedzictwa, a patronatem medialnym Radio7.

Skip to content