Powrót do wszystkich aktualności

Przyroda, sztuka, archeologia i historia na wyciągnięcie ręki

1 lipca w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej rozpoczął się cykl wakacyjnych spotkań. Są już stali bywalcy, przybywają też nowi uczestnicy.

Pracownicy muzeum spotykają się z dziećmi w wieku od 7 do 13 lat od wtorku do piątku o godz. 11:00. Cykl rozpoczęły zajęcia o mławskich legendach. Uczestnicy wysłuchali kilku opowieści o początkach naszego miasta, a później mieli za zadanie je zobrazować.

Podczas warsztatów „Prajęzyk” dzieci obejrzały film o rysunkach naskalnych, po czym same podobne historie obrazkowe tworzyły. Na „Wojtkowym malowaniu” natomiast malowały, inspirując się twórczością Wojciecha Piechowskiego, którego galeria obrazów znajduje się w muzeum. W trakcie kolejnych spotkań między innymi poznawały bogactwo ptasiego królestwa, dzieje i herb Mławy, życie codzienne dawnych mieszkańców, czy szukały skarbów przy pomocy detektora metalu. Części teoretycznej towarzyszyły warsztaty.

Zajęcia obywały się w budynku muzeum – we wszystkich salach wystaw stałych, sali wystaw czasowych oraz sali papieskiej, a także w plenerze – w parku miejskim i w rynku.

Podobne spotkania będą się odbywały również w sierpniu, tak jak wcześniej – od wtorku do piątku (ostatnie 23 sierpnia) o godz. 11:00.

Skip to content