Quest „Mławianie w drodze do sławy”

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa będą przebiegać pod hasłem „Moja droga”, temat ten wpisuje się w założenia wieloletniego programu „Niepodległa” realizowanego od 2017 r.

Wśród wielu zaplanowanych wydarzeń znalazły się też mławskie propozycje – w sobotę, 12 września o godz. 11:00 Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza trzyosobowe zespoły do udziału w queście „Mławianie w drodze do sławy”, jest on dedykowany dzieciom i młodzieży. Owa „droga” odnosi się do indywidualnych losów, przypominając tych, którzy swoim życiem udowodnili oddanie Ojczyźnie.

Każda z kart do gry dedykowana jest jednej postaci. Z grona wybitnych naukowców, lekarzy, społeczników wybrano:

Zuzannę Morawską (1840-1922) – nauczycielkę, pisarkę, działaczkę kulturalną.

Annę Tomaszewicz-Dobrską (1854-1918) – pierwszą Polkę z dyplomem lekarza, społeczniczkę, niestrudzoną bojowniczkę o prawa kobiet.

Józefa Ostaszewskiego (1875-1942) – lekarza, społecznika, regionalistę, popularyzatora dziejów i kultury północnego Mazowsza.

Ks. Ignacego Krajewskiego (1878-1952) – proboszcza parafii w Mławie-Wólce, działacza społecznego i spółdzielczego.

Prof. Tadeusza Korzybskiego (1906-2002) – harcerza, biochemika, współtwórcę polskiej penicyliny, działacza społecznego.

OD MUZEUM

Ponieważ historia to nie tylko daty, fakty i ludzie, to również przedmioty, przez których pryzmat pragniemy snuć opowieść o Mławie, dlatego działania będą realizowane nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również w muzeum, gdzie uczestnikom gry przyjdzie odnaleźć niezwykłe obiekty.

Mamy nadzieję, że różnorodne zadania, okażą się interesujące i przede wszystkim utrwalą zdobytą wiedzę.

Ponieważ zapraszamy ograniczoną liczbę zespołów, to na następną sobotę, 19 września również o godz. 11:00 zaplanowana jest kolejna edycja questu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do muzeum w celu dokonania rejestracji zespołu, a w dniu gry 12 lub 19 września zapraszamy zespoły po karty i materiały pomocnicze.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

OŚWIADCZENIE