TV Mława o muzealnych ekspozycjach

Na początku tygodnia gościliśmy Mławski Tygodnik Telewizyjny. Opowiedzieliśmy dziennikarzom o planach  na najbliższy czas.

Mimo pandemii wirusa COVID-19 i związanych z nią obostrzeń pracowaliśmy i pracujemy „pełną parą”. Między innymi stworzyliśmy wystawę „Bitwa pod Mławą 1939”, 17 lutego (środa) odbędzie się jej otwarcie – wewnętrzne, dla zwiedzających będzie dostępna od 18 lutego (czwartek). Na ekspozycji znalazły się obiekty ze zbiorów Muzeum, m.in. rzeczy osobiste żołnierzy, którzy polegli pod Mławą, militaria, odznaki, dokumenty i zdjęcia. Wystawa jest dwujęzyczna, polsko-angielska. Charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi z elementami multimedialnymi oraz udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Ekspozycja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”.

Patronatem honorowym wystawę objął Burmistrz Miasta Mława, patronatem medialnym – portal „Nasza Mława” i Radio 7.

Do dyspozycji zwiedzających są także wystawa stała przyrodnicza i ekspozycja czasowa „1920. Mława i mławianie w obliczu zagrożenia bolszewickiego” – do 20 sierpnia 2021 r. Od 17 lutego otwarta będzie także sztuka.

Przypominamy o obostrzeniach związanych z epidemią. W muzeach obowiązuje ścisły reżim sanitarny, uwzględniający 1 osobę na 15 m2.

Materiał MTTV można znaleźć TUTAJ.