Powrót do wszystkich aktualności

W Mławie po raz drugi święto fortepianu. Muzeum zaprasza!

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza 29 marca (piątek) na koncerty muzyki klasycznej i filmowej – Piano Day – organizowane w światowym Dniu Fortepianu.

– Piano Day organizujemy już po raz drugi. W zeszłym roku zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że teraz też tak będzie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – mówi Barbara Zaborowska, dyrektor muzeum.

Występy rozpoczną się o godz. 10. Do godz. 13 zaplanowaliśmy mini-recitale uczniów PSM, natomiast o godz. 18 zagra Miro Kępiński w towarzystwie dwóch wiolonczelistów – Michała Górki i Filipa Sporniaka. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

Piano Day celebrowane jest na całym świecie 88 dnia każdego roku (to symbol od liczby klawiszy fortepianu). Zainicjował je w 2015 r. kompozytor i pianista Nils Frahm. W Polsce po raz pierwszy święto fortepianu obchodzono w 2017 r.

Miro Kępiński – pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. dramat „In This Gray Place” z udziałem Phila LaMarra („Pulp Fiction”), nagrodzony za muzykę na Polish Film Festival 2018 w Los Angeles oraz komedia-horror „Suicide for Beginners”, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Sida Haiga („Kill Bill 2” i Corey’a Feldmana („Gremliny rozrabiają”). Za muzykę do „The Wounds We Cannot See” zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in Sesilus, Festiwal Kina Niemego i Festiwal Warszawski „Niewinni Czarodzieje”, ale też Męskie Granie czy Off Camera.

Patronat medialny wydarzenia: Radio 7 oraz portal JazzSoul.pl

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej © 2019 Polityka prywatności