Wojtkowe malowanie – otwarcie wystawy w muzeum

W środę, 24 kwietnia w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej odbył się wernisaż prac dzieci ze szkół powiatu mławskiego.

To efekt warsztatów plastycznych, które Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zorganizowało razem z Towarzystwem Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w dniach 30–31 stycznia 2019 r. Zajęcia dla dwanaściorga dzieci w wieku 7 – 12 lat poprowadzili malarze: Magdalena Szumkowska i Andrzej Panasiuk. Młodzi artyści mieli za zadanie na podstawie fragmentu obrazu Wojciecha Piechowskiego (rok 2019 w Mławie jest Rokiem Wojciecha Piechowskiego) stworzyć własne prace.

Gości, podczas wernisażu, przywitała dyrektor MZZ Barbara Zaborowska.

– Wojciech Piechowski w naszym muzeum ma swoją galerię sztuki, mamy ponad 20 obrazów, które dzieci podziwiały i potem na ich podstawie malowały – mówiła.

Kustosz działu sztuki Andrzej Panasiuk opowiedział, jak się pracowało z młodymi artystami, natomiast Ewa Luks, prezes TMTTB podkreślała, że do realizacji tego pomysłu trzeba było mieć przyjaciół, których znalazła w muzeum. Dziękowała też za wsparcie wolontariuszom.

Wystawę ,,Wojtkowe Malowanie” będzie można oglądać w Sali wystaw czasowych Muzeum do 10 maja 2019 r.

Organizatorzy warsztatów wydali także katalog „Wojtkowe malowanie”, w którym znalazły się między innymi fotografie prac młodych artystów.