Powrót do wszystkich aktualności

Zakończyliśmy remont

W muzeum zakończył się remont sali wystawy stałej, która będzie poświęcona bitwie pod Mławą.

W sali odświeżone zostały ściany i odnowiona podłoga. Wkrótce ustawione zostaną gabloty i zamontowane pozostałe elementy scenografii ekspozycji. Projekt będzie się odznaczał nowatorskimi rozwiązaniami aranżacyjnymi, które są atrakcyjne dla młodych odbiorców oraz stają się naturalną formą prezentacji treści dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

W zmodernizowanej galerii, poświęconej jednej z pierwszych i najważniejszych bitew drugiej wojny światowej, która rozegrała się tu w dniach 1-4 września 1939 r., zostaną wyeksponowane obiekty dotychczas prezentowane w ramach stałej wystawy historycznej, wystawy czasowej  „Z wolności zabrany od swojej dziewczyny” oraz kilka obecnie znajdujących się w magazynie.

Głównym celem modernizacji jest prezentacja zbiorów muzeum w atrakcyjnej postaci, dostępnej oraz ciekawej wystawy, przypominającej mieszkańcom miasta i okolic o ważnych dla nich wydarzeniach. Drugim założeniem jest budowanie nowej jakości muzeum.

Modernizacja galerii wystawy stałej poświęconej historii bitwy pod Mławą została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa narodowego i Sportu w ramach programu „Wpieramy działania muzealne”.

 

Skip to content